Doç. Dr. İbrahim Zeki AKYURT

 

1980 yılında İstanbul Fatih’te doğdu.

Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde tamamlayarak 2002 yılında mezun oldu. Aynı fakültede Üretim Yönetimi alanında Yüksek Lisans eğitimini 2005 yılında, doktora eğitimini 2010 yılında tamamladı.2002-2019 yılları arasında İstanbul Üniversitesi, İşletme Fakültesi’nde öğretim üyesi olarak görev yapan Doç. Dr. Akyurt, bu görevinin yanı sıra üniversite içi ve üniversite dışında birçok yönetimsel görevi de beraberinde icra etmiştir.

İstanbul Üniversitesi/İşletme Fakültesi Akademik Kurul Üyeliği (2013-2016), İstanbul Üniversitesi/Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdür Yardımcılığı (2011-2019), İstanbul Üniversitesi/Ulaştırma ve Lojistik Fakültesi Fakülte Yönetim Kurulu Üyeliği (2014-2019), İstanbul Büyükşehir Belediyesi/Danışmanlık (2015-2019) görevlerinde bulunmuştur.

Doç. Dr. Akyurt, akademik ve profesyonel iş hayatına yönelik; Üretim ve Operasyon Yönetimi, Havacılık Yönetimi ve Uygulamaları, Planlama, Yalın Üretim Sistemleri, Endüstriyel Kalite Kontrol, Tedarik Zinciri Yönetimi ve Yöneylem Araştırması gibi alanlarda eğitimler vermiştir ve hali hazırda eğitim vermeye devam etmektedir. T.C. Ticaret Bakanlığı, Türkiye İhracatçılar Meclisi, KOSGEB, Yeminli Mali Müşavirler Odası, İŞKUR, Kamu Gözetim Kurumu, Türk Hava Yolları gibi kamu ve özel sektör kurum ve kuruluşlarında birçok proje yürütmüş ve danışmanlık hizmetinde bulunmuştur. Ulusal ve uluslararası (SCI, SSCI) bilimsel dergilerde; havacılık, operasyon yönetimi ve endüstri mühendisliği alanlarında birçok yayını bulunmaktadır.

İngilizce bilen Akyurt, evli ve iki çocuk babasıdır.

 

LinkedIn

Scholar Google