Uçak Filosu

Türk Hava Yolları Uçuş Akademisi'nde 24 Adet Cessna 172S NAVIII, 6 Adet Diamond DA 40, 5 Adet Diamond DA 42, 1 adet Extra NG 31 Tek Motor – 5 Çok Motor Olmak Üzere Toplam 36 eğitim uçağı bulunmaktadır.

DAHA FAZLA GÖSTER

Simülatörler

TAFA eğitimin her aşamasında olduğu gibi Simülatörler de çağın gereklerine uygun pilotaj eğitimi vermektedir. İleri sistemlerle donatılmış yeni nesil FNPT II simülatörleri ile mümkün olan en gerçekçi eğitim şartları oluşturulmaktadır.

DAHA FAZLA GÖSTER

Havalimanı

Aydın Çıldır Havalimanı Türk Hava Yolları Uçuş Akademisi tarafından eğitim amacıyla kullanılmaktadır.

DAHA FAZLA GÖSTER

Eğitim Alanları

Eğitim binasında 6 adet sınıf ile pilot adayı öğrenciler teorik eğitim ve diğer sınıf eğitimlerini almaktadır.

DAHA FAZLA GÖSTER

Eğitim Kadrosu

Türk Hava Yolları Uçuş Akademisi Eğitim Kadrosu

DAHA FAZLA GÖSTER

Öğrenci Yaşamı

TAFA,öğrencilere öğlen yemeği için Aymira Hotel'e servis hizmeti sunmaktadır.

DAHA FAZLA GÖSTER

Konaklama ve Tesisler

TAFA’da öğrenciler eğitim süresi boyunca Aydın Merkez'de yer alan Aymira Hotel, Anemon Hotel ve Lion Park Hotel'de konaklamaktadır. Türk Hava Yolları Uçuş Akademisi, terminal ve derslikler olmak üzere iki binadan oluşmaktadır.

DAHA FAZLA GÖSTER

Dinlenme Alanları

Terminal binasında öğrenci özel dinlenme salonu ve iki adet hol dinlenme salonu ile birlikte uçuş öğretmenleri için 1 adet dinlenme salonu mevcuttur.Bunların yanında derslik binası önünde 2 adet kamelya bulunmaktadır.

DAHA FAZLA GÖSTER

Aydın

Türkiye’nin batısında yer alan illerimizden birisi olan Aydın, ülkemizin Ege Bölgesinde yer almaktadır. Ege Denizine kıyısı olması, Büyük Menderes nehrine sahip olması ve turizm açısından (Kuşadası, Didim) Türkiye’nin önemli noktalarından birisi olması Aydın’ı çok kritik bir şehir haline getirmiştir.

DAHA FAZLA GÖSTER