Uçak Filosu

Türk Hava Yolları Uçuş Akademisi'nde 13 Adet Cessna - 172S NAVIII, 6 Adet Diamond DA – 40, 6 Adet Diamond DA – 42, 19 Tek Motor – 6 Çok Motor Olmak Üzere Toplam 25 eğitim uçağı bulunmaktadır.

DAHA FAZLA GÖSTER

Simülatörler

TAFA eğitimin her aşamasında olduğu gibi Simülatörler de çağın gereklerine uygun pilotaj eğitimi vermektedir. İleri sistemlerle donatılmış yeni nesil FNPT II simülatörleri ile mümkün olan en gerçekçi eğitim şartları oluşturulmaktadır.

DAHA FAZLA GÖSTER

Eğitim Alanları

Eğitim binasında isimleri Cumulus, Nimbus, Cirrus, Stratus, Radiatus ve Alto olan 6 adet sınıf ile pilot adayı öğrenciler eğitimlerini almaktadır.

DAHA FAZLA GÖSTER

Eğitim Kadrosu

Türk Hava Yolları Uçuş Akademisi Eğitim Kadrosu

DAHA FAZLA GÖSTER

Öğrenci Yaşamı

TAFA’da Öğrenciler eğitim süresi boyunca birisi Kuşadası’nda diğeri Aydın Merkez de olmak üzere iki farklı otelde konaklama yapmaktadırlar. Kuşadası’ndan gelen öğrencilerin ulaşımı akademi tarafından yapılmaktadır.

DAHA FAZLA GÖSTER

Konaklama ve Tesisler

Türk Hava Yolları Uçuş Akademisi’nin bina alanları terminal ve derslik kampüsleri olmak üzere iki binadan oluşmaktadır.

DAHA FAZLA GÖSTER

Dinlenme Alanları

Terminal binasında öğrenci özel dinlenme salonu ve iki adet hol dinlenme salonu mevcuttur. Bunların yanında derslik binası önünde 2 adet kamelya ve özel işletme altında Academix café bulunmaktadır.

DAHA FAZLA GÖSTER

Aydın

Türkiye’nin batısında yer alan illerimizden birisi olan Aydın, ülkemizin Ege Bölgesinde yer almaktadır. Ege Denizine kıyısı olması, Büyük Menderes nehrine sahip olması ve turizm açısından (Kuşadası, Didim) Türkiye’nin önemli noktalarından birisi olması Aydın’ı çok kritik bir şehir haline getirmiştir.

DAHA FAZLA GÖSTER